Ubytování Žlutý dům Vrbov: Vysoké Tatry

Vysoké Tatry (21min)

Vysoké tatry: Výstupy na vrcholy

Výstupy na vrcholy Vysokých Tater.Několik tipů na výstupy na vrcholy Vysokých Tater.

Vysoké Tatry: Vycházkové túry

Vycházkové túry ve Vysokých TatráchPro nenáročné turisty, rodiny s dětmi a podobně.

Cesta na Lomnický štít ze Žlutého domu ve Vrbově

O tomto Vám musím napsat!
Lomnický štít - fotografieZ Vrbova jste v Tatranské Lomnici , tedy tam, kde byste měli začít , pokud se chcete vybrat na místo, kde je na Slovensku nejvyšší elektřina asi za dvacet minut . Samozřejmě autem, i když je možné se tam dostat také vláčkem ze studeného potoka ve Velké Lomnici, ale nám se nechtělo, jak jinak ...

Vysoké Tatry: Túry v lesní zóně

Túry v lesní zóně - Vysoké TatryPo dolinách, k plesům a na turistické chaty pro náročnější turisty. Vyžadují obvyklý turistický výstroj a dobrý zdravotní stav.

Vysoké Tatry

 Chata na Zeleném plese ve Vysokých TatráchJsou pro mnohé ne náhodou nejkrásnější částí Slovenska, kterou by měl každý slovák rozhodně znát. Osobně si toho hodně ze školy nepamatuji, ale jedno číslo určitě - 2655 ale tím jsem moc neposkočil, neboť toto číslo zná každý horský svůdce :-)

Ale vážně, ledovce z Tater již vymizely, staly se tedy přístupné i nám, běžným lidem, do dolin jsou vybudovány pohodlné chodníky, přes mnohé sedla vysokohorské přechody, na deset tatranských vrcholů vedou turistické značky, takže jediné, co by nás mělo zajímat je , jak se tam dostat? No, možná autem, ale i pro ty, kteří šetří naši přírodu jsou způsoby, jak například Tatranskou elektrickou železnicí z Popradu do Starého Smokovce.