Chyba
  • JCacheStorageFile::_deleteFolderJLIB_FILESYSTEM_DELETE_FAILED

Ubytování Žlutý dům Vrbov: Vrbov a okolí (kam u nás)

Vrbov a okolí

Ubytování Žlutý dům Vrbov a okolí

Ubytování Žlutý dům Vrbov a okolíVe Vrbove jste "uprostřed dění." Do Slovenského ráje to máte tak isto blízko, jak do Vysokých Tater, nebo Pienin, kde je opravdu stále co obdivovat. Pokud se však rozhodnete, že si budete šetřit kolena, cyklistické tratě vedou přes naši obec všude dokola.
Že nemáte kola? Zapůjčíme Vám je! Možná Vás nebaví namáhat se a máte rádi památky?

Slovenský ráj

Průlom Hornádu - Slovenský ráj v zimě na běžkáchNárodní park Slovenský ráj patří ke nejnavštěvovanějším turistickým místům na Slovensku. Milovníci dobrodružství a tajemna by si neměli nechat ujít výlet do průlomu Hornádu. Je to přibližně 16 km dlouhý úsek horního toku řeky Hornád od ústí Velké Bílé vody po Smižany. Hornád zde vytvořil kaňonovité údolí, břehy kterého spadají z bočních hřebenů a vrchů místy s více než 300 m výškovým rozdílem. Na tomto chodníku je zabudovaných 7 kovových můstků a lávek, přibližně 320 m řetězů v exponovaných skalních stěnách, 140 stoupaček a přibližně 70 m dřevěných lávek. Díky své turistické historii má Prielom Hornádu zvláštní postavení mezi přírodními hodnotami Slovenského ráje. Slovenský ráj je svými výjimečnými krásami jedním z nejkrásnějších národních parků ve Střední Evropě.

Vysoké Tatry

 Chata na Zeleném plese ve Vysokých TatráchJsou pro mnohé ne náhodou nejkrásnější částí Slovenska, kterou by měl každý slovák rozhodně znát. Osobně si toho hodně ze školy nepamatuji, ale jedno číslo určitě - 2655 ale tím jsem moc neposkočil, neboť toto číslo zná každý horský svůdce :-)

Ale vážně, ledovce z Tater již vymizely, staly se tedy přístupné i nám, běžným lidem, do dolin jsou vybudovány pohodlné chodníky, přes mnohé sedla vysokohorské přechody, na deset tatranských vrcholů vedou turistické značky, takže jediné, co by nás mělo zajímat je , jak se tam dostat? No, možná autem, ale i pro ty, kteří šetří naši přírodu jsou způsoby, jak například Tatranskou elektrickou železnicí z Popradu do Starého Smokovce.

Cesta na Lomnický štít ze Žlutého domu ve Vrbově

O tomto Vám musím napsat!
Lomnický štít - fotografieZ Vrbova jste v Tatranské Lomnici , tedy tam, kde byste měli začít , pokud se chcete vybrat na místo, kde je na Slovensku nejvyšší elektřina asi za dvacet minut . Samozřejmě autem, i když je možné se tam dostat také vláčkem ze studeného potoka ve Velké Lomnici, ale nám se nechtělo, jak jinak ...